Текст песни Эйтме син авыр суз
Перевод песни Эйтме син авыр суз
Эйтме син авыр суз
Беркайчан әйтмә син авыр сүз —
Бик кыска, әй, кыска гомерләр.
Син минем гомерлек юлдашым.
Син чәчкәм, йолдызым, сөйгән яр.
[Кушымта:]
Әйтмә син авыр сүз, әйтмә син!
Йөрәк бит болай да яралы.
Җырларны шаулатып җырлыйсы,
Гөрләтеп яшисе бар әле.
Бик авыр минутлар булса да,
Тап миңа шул вакыт җылы сүз;
Авыр сүз әйтәсең килсә дә,
Әйтмә син, сөеклем, әйтмә, түз!
[Кушымта:]
Әйтмә син авыр сүз, әйтмә син!
Йөрәк бит болай да яралы.
Җырларны шаулатып җырлыйсы,
Гөрләтеп яшисе бар әле.
Иртәсен, кичен дә миңа син
Кызганма карашың җылысын.
Шул чакта сөюем артыуын
Йөрәгең белән син тоярсың.
[Кушымта: 2x]
Әйтмә син авыр сүз, әйтмә син!
Йөрәк бит болай да яралы.
Җырларны шаулатып җырлыйсы,
Гөрләтеп яшисе бар әле.
Әйтмә син авыр сүз, әйтмә син!
Йөрәк бит болай да яралы.
Не говори горьких слов
Никогда не говори горьких слов –
Слишком коротка, коротка жизнь.
Ты моя спутница на всю жизнь,
Ты мой цветок, звезда, любимый берег.
[Припев:]
Не говори горьких слов, не говори!
Сердце ведь и так изранено.
Еще ведь петь да петь,
Еще ведь жить да жить.
Даже когда наступят самые тяжелые минуты,
Найди для меня и тогда какие-то теплые слова.
Даже если захочешь сказать что-то обидное,
Не говори, любимая, не говори, перетерпи!
[Припев:]
Не говори горьких слов, не говори!
Сердце ведь и так изранено.
Еще ведь петь да петь,
Еще ведь жить да жить.
И по утрам, и по вечерам
Не скупись, не жалей, смотри на меня тепло.
И тогда почувствуешь сердцем,
Как возрастает моя любовь.
[Припев: 2x]
Не говори горьких слов, не говори!
Сердце ведь и так изранено.
Еще ведь петь да петь,
Еще ведь жить да жить.
Не говори горьких слов, не говори!
Сердце ведь и так изранено.








